A jelenlegi hazai vízgazdálkodás egyik legkomolyabb feladata és egyben kihívása a települési vízgazdálkodás hatékonyságának fejlesztése annak érdekében, hogy a települések felkészülhessenek a társadalmi, illetve környezeti változásokra. A települési vízgazdálkodás egy olyan komplex több tényezős rendszer (a környezetvédelem, az ipar és mezőgazdaság, valamint a meglévő és új infrastruktúra-fejlesztés összehangolása), melynek sikeressége a településen társadalmi konszenzuson alapul és közösségileg kialakított megoldásokon múlik.
Az Integrált Települési Vízgazdálkodási Terv (ITVT) integrálja és biztosítja a kapcsolatot a települési és területi vízgazdálkodás elemei között, a településen belüli vízgazdálkodási elemek között, valamint a település fejlesztési elemek, a települési vízgazdálkodás és a területi vízgazdálkodás elemei között.
Az ITVT feladata, hogy alapinformációt, adatbázist biztosítson az önkormányzatok számára az adott település vízzel, vízgazdálkodással összefüggő területeiről, segít megteremteni az összhangot a települést (a teljes közigazgatási területre vonatkozóan) érintő vízgazdálkodási feladatok és a településfejlesztés között, továbbá összességében meghatározza egy települési önkormányzat vízzel kapcsolatos kötelezettségeit, azaz a működtetéshez szükséges teendőit, és a fejlesztéshez szükséges feladatait.
Az általunk elkészített Integrált Települési Vízgazdálkodási Tervek: Aszód, Bénye, Bonyhád, Csomád, Döbrököz, Értény, Gyöngyös, Hajdúböszörmény, Iváncsa, Jászberény, Kemence, Kunhegyes, Kóspallag, Mogyoród, Nagykovácsi, Perőcsény, Pécel, Polgárdi, Úri.
Az általunk elkészített Vízkár-elhárítási Tervek: Aszód, Bénye, Boldog, Bonyhád, Borsosberény, Csurgó, Értény, Gyöngyös, Gyömrő, Hajdúböszörmény, Iváncsa, Jászberény, Kemence, Kóspallag, Kunhegyes, Kunszentmárton, Perőcsény, Pécel, Siófok, Sámsonháza, Szentendre, Szolnok, Tésa, Tiszasas, Tököl, Úri, Zebegény, Zsámbék.
Ellenálló Képességi Terv (korábban Üzemeltetői Biztonsági Terv- ÜBT): Szentendre Város önkormányzati árvízi védekezésben érintett szervezet és mobil árvízvédelmi fal infrastruktúra Ellenálló Képességi Tervének elkészítése
A kritikus infrastruktúra védelmi jogszabályokban jelenleg nevesített Üzemeltetői Biztonsági Terv (ÜBT) készítésére vonatkozó formai és tartalmi követelmények tervezetten 2025. január 1-től megváltoznak. A tervezett jogszabályok alapján az új megnevezés szerint Ellenálló Képességi Tervet szükséges készítenie az arra kötelezetteknek.
A létfontosságú vízgazdálkodási rendszerelemek és vízilétesítmények azonosításáról, kijelöléséről és védelméről szóló 541/2013. (XII. 30.) Kormányrendelet szabályozza azt, hogy a vízkárelhárítás területén milyen létesítményt kell nemzeti létfontosságú rendszerelemként azonosítani.
A 2.§ (3) bekezdés b) pont alapján a "Vízkárelhárítás területén nemzeti létfontosságú rendszerelemként” kell azonosítani, ha
A fentieket figyelembe véve amennyiben mobilgátas védekezést végez egy adott település, az idézett ba) pont alapján azt nemzeti létfontosságú rendszerelemként kell azonosítani.
műszaki ellenőrzés
vis maior események okozta kártételekkel kapcsolatban szakértői vélemény készítése
halgazdálkodási terv készítése